Комунальний позашкільний навчальний заклад Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр

Наші друзі

Підписатися на статтi

Підпишіться і отримуйте нові статті на свою поштову скриньку.

Введіть свою email адресу:


RSS

Гурток анімації

Одним із найяскравіших зображувальних мистецтв є кіно. Серед видів кінотворчості анімація займає перше й найулюбленіше місце: її люблять діти, нею захоплюються дорослі. Для анімаційних героїв не існує неможливого, їх перевтілення безмежні. Кожна дитина може втілити свої мрії, розв’язати свої проблеми, позбутися комплексів, розповідаючи про те, що її хвилює за допомогою вигаданих образів. Реалізація своїх творчих задумів на практиці, спільна робота у колективі, можливість обмінюватися і набувати нового досвіду, живе спілкування з митцями та іншими аматорами на фестивалях – у цьому полягає актуальність і необхідність створення такої програми.

Її мета – створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації творчих здібностей дітей засобами кіномистецтва (на разі - анімації), виховання гармонійної, естетично розвиненої особистості з активною життєвою позицією.

 Основними завданнями програми є:

  • надання спеціальних знань з кінотворчості, засобів та методів створення анімаційних стрічок;
  • ознайомлення та навчання користуванню технічними приладами при створенні фільму (фото-  та відеокамери, комп’ютер, станок для зйомок та ін.)
  • формування стійкої зацікавленості до творчості, бажання постійно підвищувати свій художньо-естетичний рівень;
  • формування толерантного ставлення до творів інших авторів;
  • створення сприятливих умов для самореалізації та розвитку гуманістично налаштованої людини, пристосованої до життя у сучасному соціумі;
  • пропагування дитячої кінотворчості.

Кіно – мистецтво синтетичне, отже програмою передбачено знайомство з основами літературної творчості, живопису, драматургії, живого слова та музики (озвучення), а також зі взаємозв’язаними видами творчості – малювання під музику, перетворення слова у зримий образ (за допомогою живопису, графіки, пантоміми тощо). На заняттях діти навчаються бачити красу навколишнього світу та природи.

Навчальна програма передбачає 3 роки навчання.

Анімаційне кіно – це початковий етап комплексного розвитку дитини. Всі малюки люблять «мультики», а через те, що в цьому віці формується ставлення до світу та людей, саме анімація справляє великий вплив на формування дитячого світогляду.

Програма першого року навчання базується, насамперед, на чуттєвому сприйнятті дійсності  творів мистецтва і літератури. В цей період відбувається розвиток уяви, самостійності, ініціативи, набуття досвіду у творчій роботі. Тоді ж здійснюється формування творчого колективу, тому що для створення фільму потрібна знімальна група, а не купка випадково зібраних людей.

Вік гуртківців першого року навчання – 6-8 років, в зв’язку з цим на заняттях частіше всього використовуються ігрові форми. Підсумком діяльності першого року є розкадрування майбутніх фільмів за самостійним сюжетом або фільм-етюд, знятий за допомогою старших гуртківців.

На другому році навчання триває робота з кольором, лінією та об’ємом, але більше уваги надається літературній творчості, тому що учні вже набули певного життєвого досвіду, можуть висловлювати свої враження, почуття та думки у письмовій формі. В цей період гуртківці також опановують виготовлення ляльок у різноманітних техніках, засвоюють особливості руху ляльки під камерою. Вік гуртківців – 9-13 років. Враховуючи властиве цьому віку зацікавлення технікою, на заняттях більше уваги приділяється ознайомленню з конструкцією фото- та відеокамери, зйомкам навчальних етюдів. Підсумки другого року навчання – самостійно зняті етюди та фільми.

Третій рік навчання присвячується самостійній роботі над фільмом. Гуртківці вивчають усі етапи створення фільму: сценарій, ескізи, виготовлення ляльок, фонів, декорацій у різноманітних техніках, проби, зйомки, монтаж, озвучування. На заняттях вивчають різні технічні прийоми зйомки, різноманітні матеріали для виготовлення ляльок.

Формується стабільна знімальна група, де кожен гуртківець опановує всі кінематографічні професії: сценарист, художник, ляльковод, декоратор, оператор, звукооператор, монтажер, а головне – режисер.

Для розширення світогляду рекомендовані  бесіди про відомих письменників, художників, музикантів, кінорежисерів, акторів, перегляд і обговорювання їх творів. Вік гуртківців – 14-18 років. Підсумок занять – самостійно знятий анімаційний фільм за власним або літературним сценарієм.

Після закінчення курсу навчання вихованці можуть за власним бажанням залишитися в кіноцентрі та працювати над власними фільмами індивідуально.

Останні відеороліки