Комунальний позашкільний навчальний заклад Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр

Наші друзі

Підписатися на статтi

Підпишіться і отримуйте нові статті на свою поштову скриньку.

Введіть свою email адресу:


RSS

Статті

Лист про проведення Всеукраїнського дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю «Весна у «Київській Русі»

 

 

 

 

 

 

Про проведення Всеукраїнського
дитячого фольклорно-етнографічного
фестивалю «Весна у «Київській Русі»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.12.2015 № 1360 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2016 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2016 рік» 14-15 травня 2016 року Українським державним центром позашкільної освіти спільно з департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» буде проведено Всеукраїнський дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у «Київській Русі» (далі – фестиваль).


До участі запрошуються учні, вихованці позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів - учасники фольклорних, фольклорно-етнографічних гуртів та вокальних ансамблів (один фольклорний колектив від області).
Витрати на відрядження учасників та супроводжуючих осіб здійснюються за рахунок організації, що їх відряджає. Орієнтовна вартість проживання – 150 грн./добу, харчування (триразове) – 70 грн. з однієї особи.
Відповідальність за життя та здоров’я учасників у дорозі та під час проведення заходу покладається на осіб, що супроводжують.
Для участі у заході необхідно подати заявку на участь у фестивалі до 15 квітня на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Довідки за телефонами: у місті Києві (044) 253-63-99, (контактна особа – Ніколайко Наталя Юріївна (050) 972-55-42), у місті Біла Церква (контактні особи: Радзівілл Алла Анатоліївна (097) 988-34-43, (093) 272-11-65, (099) 216-94-43; Панченко Марина Григорівна (097) 919-91-65; (093) 936-85-99; Нижник Ольга Вікторівна (097) 434-11-97, (093) 463-82-15).

Директор Г. А. Шкура
Додаток
до листа УДЦПО
від 28.03.2016р № 03-25


Інформаційно-методичні рекомендації щодо проведення
Всеукраїнського дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю
«Весна у «Київській Русі»

1. Мета і завдання
1.1. Всеукраїнський дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у «Київській Русі» (далі – фестиваль) проводиться з метою популяризації національно-культурної спадщини українського народу, відродження інтересу до його етнокультурних цінностей, забезпечення духовної єдності поколінь, організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді.
Основними завданнями є:
- формування національно - патріотичного світогляду підлітків;
- формування національної гідності,
- популяризація серед учнівської молоді історії та культури українського народу;
- виховання громадянської свідомості у підростаючого покоління;
- привернення уваги суспільства до фольклорно-етнографічної культури;
- розвиток та розповсюдження таланту творчої, обдарованої молоді.

2. Організатори
2.1. Організаторами фестивалю є Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Київська обласна державна адміністрація, департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», центр культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь».

3. Учасники
3.1. До участі у фестивалі запрошуються учні, вихованці позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів з різних областей України та міста Києва у складі фольклорних, фольклорно-етнографічних гуртів та вокальних ансамблів – по одному колективу від області.
3.2. Фестиваль проводиться на базі Центру культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» 14- 15 травня 2016 року.
14 травня 2016 року – святкова програма у Центрі культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» ( с. Копачів, Обухівський район, Київська область).
15 травня 2016 року – екскурсійна програма у місті Києві для учасників та гостей фестивалю.
4. Порядок проведення
4.1.Учасникам фестивалю необхідно представити фольклорну програму тривалістю до 15 хвилин. Виступ – наживо у супроводі фонограми «–» або будь-яких музичних інструментів. Музичні носії – CD, флеш накопичувач.
4.2.Фестиваль не передбачає конкурсну програму.
4.3. Програмою Фестивалю передбачено:
4.3.1. Урочисте відкриття фестивалю «Весна у «Київській Русі».
4.3.2. Презентація виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва учнів навчальних закладів області та вихованців закладів освіти обласної комунальної власності «Славимо край, де родилися ми!».
4.3.3. Виставку святкової та обрядової випічки учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Хліб в обрядах, піснях та звичаях українського народу».
4.3.4. Майстер-класи за участю народних майстрів Київщини та вихованців гуртків декоративно-ужиткового мистецтва навчальних закладів області «Вулиця народних ремесел».
4.3.5. Дитячу ігрову програму «Веселкові розваги».
4.3.6. Театралізоване дійство «Слов’янські ігри та забави» за участю дитячих фольклорних колективів Київщини та артистів театру «Парк Київська Русь.
4.3.7. Святковий концерт «Барви рідної землі» за участю дитячих фольклорних колективів області та України.
4.3.8. Тематичні екскурсії територією Центру культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь».
4.4. Умови проведення виставок.
4.4.1. Виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Славимо край, де родилися ми!».
4.4.2. Виставка передбачає створення навчальним закладом єдиної тематичної композиції. В експозиції виставки можуть бути представлені творчі роботи вихованців гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого напрямів: живопис, графіка, декоративний розпис, художня вишивка, малярство, ткацтво, витинання, народна лялька, плетіння з лози, рогози, соломки, гончарні вироби, різьблення по дереву та інші.
4.4.3. Елементи оформлення та реквізит виставки забезпечуються колективами, які беруть у ній участь самостійно. Спеціально обладнане виставкове місце надається організаторами у день проведення заходу.
4.4.4. Виставка святкової та обрядової випічки «Хліб в обрядах, піснях та звичаях українського народу».
4.4.5. У виставці беруть участь учні професійно-технічних навчальних закладів області.
4.4.6. Оформлення виставки має бути в українському стилі з використанням національної атрибутики (скатертини, серветки, рушники тощо) та прикрас (стрічки, калина, колоски, ягоди, барвінок тощо), що поєднані у єдину композицію.
4.4.7. Головною складовою композиції є українська стародавня святкова та обрядова випічка (бажано весняного циклу). Кількості найменувань необмежена.
4.4.8. Композиція має бути представлена до захисту в оригінальній формі. Тривалість захисту – до 2 хвилин.

5. Нагородження
5.1. Усі учасники фестивалю відзначаються дипломи учасника Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

6. Фінансування
6.1. Витрати на відрядження учасників фестивалю та осіб, що супроводжують, здійснюються за рахунок організації, яка відряджає або інших джерел не заборонених чинним законодавством України.
6.2. Орієнтовна вартість проживання – 150 грн./добу, харчування (три разове) – 70 грн. з однієї особи.

7. Документація
7.1. Для участі у фестивалі подаються наступні документи:
- заявка на участь у фестивалі (додаток № 3) − подається до 15 квітня 2016 року на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

8. Організаційні питання
8.1. Заїзд і реєстрація учасників 13 травня 2016 року (протягом дня) за адресою: Обухівський район, с.Трипілля, вул.Корнійчука 1, Комунальний заклад Київської обласної ради «Трипільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» (за попереднім погодженням).
8.2. Для організованої зустрічі у с.Трипілля 13 травня або у с.Копачів 14 травня просимо завчасно повідомити про час прибуття та вид транспорту (автобус, маршрутне таксі і т.д.) на якому прибуватимуть учасники фестивалю, а також повний кількісний склад делегації за телефонами: Радзівілл Алла Анатоліївна (097) 988-34-43, (093) 272-11-65, (099) 216-94-43; Панченко Марина Григорівна (097) 919-91-65; (093) 936-85-99; Нижник Ольга Вікторівна (097) 434-11-97, (093) 463-82-15).
8.3. Увага! Дата, час приїзду та від’їзду, участь у екскурсійних заходах 15 травня необхідно повідомити в оргкомітет не пізніше 22 квітня 2016 року за тел. 097-434-11-97 – Нижник Ольга Вікторівна.

 

 

 

Додаток № 2

Склад оркомітету
Всеукраїнського дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю
«Весна у «Київській Русі»

Співголови оргкомітету:
Шкура Геннадій Анатолійович – директор Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України;
Рогова Віра Борисівна – директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
Члени оргкомітету:
Педоренко Олена Василівна – заступник директора Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України;
Радченко Марина Володимирівна – завідуюча відділом художньої творчості Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України;
Ніколайко Наталя Юріївна – методист Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України;
Осипенко Жанна Жоржівна – заступник директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації;
Асаєвич Наталія Миколаївна – начальник відділу соціального захисту, інтернатних та позашкільних закладів департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації;
Нестерук Тамара Василівна – директор Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»;
Радзівілл Алла Анатоліївна – заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»;
Панченко Марина Григорівна – завідувач організаційно-масового відділу Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»;
Нижник Ольга Вікторівна – методист організаційно-масового відділу Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

 

 

 

Додаток № 3

З А Я В К А
на участь у Всеукраїнському дитячому фольклорно-етнографічному фестивалі «Весна у «Київській Русі»

Область__________________________________________________________

Район (місто)_______________________________________________________

Повна назва навчального закладу_____________________________________

Повна адреса навчального закладу, телефон____________________________

Учасник (вказати повну назву колективу)_______________________________

Кількість учасників колективу _______________________________________,

з них:

дівчат:____________________________________________________________
хлопців:__________________________________________________________

Вік учасників _____________________________/років

Конкурсна програма (назва дійства із зазначенням часу виступу у хвилинах)

______________________________________________/_______________хв.

Керівник гурту (вказати прізвище, ім’я та по батькові, посаду, контактний телефон)___________________________________________________________

Короткі відомості про колектив ( почесні звання, нагороди, історія створення тощо)_______________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________

 

Директор навчального закладу ( Прізвище, ім` я, по батькові)