Комунальний позашкільний навчальний заклад Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр

Наші друзі

Підписатися на статтi

Підпишіться і отримуйте нові статті на свою поштову скриньку.

Введіть свою email адресу:


RSS

Статті

ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтв „Знай і люби свій край” у 2015 році

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від  14 серпня 2014 року № 936 „Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2014/2015 навчальний рік за основними напрямками позашкільної освіти” від 27 жовтня 2014 року № 1232 „Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді”, наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 29 грудня  2014 року № 841/0/212/14 „Про затвердження орієнтовного плану обласних та участі у всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходах з дітьми та учнівською молоддю на 2015 рік за основними напрямками позашкільної освіти”, на виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 27 лютого 2015 року № 121/0/212-15 „Про організацію та проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтв „Знай і люби свій край” та з метою підведення підсумків роботи у гуртках за цими напрямками, популяризації дитячої творчості, підтримки і виявлення художньо обдарованої молоді та дітей 21 березня 2015 року у приміщенні Палацу дітей та юнацтва  м. Дніпропетровська було проведено обласний  етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтв „Знай і люби свій край” (далі – обласна виставка). 

Загальне керівництво обласною виставкою здійснювали департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та комунальний позашкільний навчальний заклад „Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр „Веснянка” Дніпропетровської обласної ради”.

На виставці були представлені роботи у номінації „Декоративно-вжиткове мистецтво”: паперопластика, різьблення по дереву, килимарство, вишивка стрічками, в’язання гачком та спицями, вироби зі шкіри, батік, народна лялька (тряпчана, дерев’яна, солом’яна, глиняна), писанкарство; у номінації „Образотворче мистецтво”: графіка та живопис.

Вироби, представлені на обласній виставці, за формою, колоритом та орнаментальними мотивами відповідають регіональним та загальнонаціональним художнім традиціям.

На обласній виставці працювали два склади журі:

з номінації „Декоративно-вжиткове мистецтво”:

МАРІНА З.П. – кандидат історичних наук, доцент Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, етнограф.

МАРФОБУДІНОВА М.М. – провідний методист групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та навчання молоді Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара; фольклорист.

КАРПОВИЧ В.Є. – методист групи аналізу гуманітарної освіти і навчання молоді Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, музикознавець.

ДАТЧЕНКО Ю.В. – кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, майстер з писанкарства.

З номінації „Образотворче мистецтво”:

КОЛЬЦОВА С.М. – художній керівник комунального позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр „Веснянка” Дніпропетровської обласної ради”.

КУЛІЧІХІН В.В. – науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею, мистецтвознавець.

ДОВГЯЛЛО Н.П. – методист комунального позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр „Веснянка” Дніпропетровської обласної ради”.

Члени журі визначили роботи за ідеологічною мотивацією, традиційними сюжетами, за образним строєм, за первинністю творчого задуму, узагальненими формами, індивідуальністю та оригінальністю автора, відсутністю кіча.

Програмою обласної виставки було передбачено особисту першість у кожній з номінацій. Вибірково найкращі роботи переможців будуть направлені на Всеукраїнську виставку-конкурс „Знай і люби свій край” до Українського державного центру позашкільної освіти (м. Київ).

В обласній виставці особисто прийняли участь більш ніж  250 представників позашкільних навчальних закладів області з 11 міст та 22 сільських районів, окрім мм. Нікополя, Першотравенська.

На обласній виставці були представлені понад 1500 експонатів 1000 авторів, переможцями визнано понад 500 юних майстрів.