Комунальний позашкільний навчальний заклад Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр

Наші друзі

Підписатися на статтi

Підпишіться і отримуйте нові статті на свою поштову скриньку.

Введіть свою email адресу:


RSS

Статті

Виставка світлин Марлена МАТУСА

 
Прес-реліз
Виставки світлин Марлена МАТУСА
 

2 липня 2015 року в Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття виставки, присвяченої пам’яті видатного фотохудожника, члена Національної спілки фотохудожників України, засновника Дніпропетровського фотоклуба «Дніпро» Марлена Яковича МАТУСА (1937 – 2014).

Марлен Матус є культовою фігурою як для нашого регіону, так і для всієї України. Саме завдяки його енергетиці сформувалася своєрідна та особлива дніпропетровська школа фотографії, вихованцями якої стали нині відомі в Україні та за її межами майстри. Він був людиною емоційною та пристрасною, яка захоплювала любов’ю до мистецтва фотографії та анімації всіх, хто знаходився поруч.

На виставці представлено ретроспективу, що складається з близько 200 світлин автора. На ній презентовано фрагменти великих тематичних серій, яким фотохудожник присвятив все своє творче життя. Так свою відому серію «Сторінки старого альбому» він створив, використавши фотографії, зроблені ним ще у дитинстві в 11 років на Полтавщині. Серед численних творів автора особливо виділяється серія фоторобіт під назвою «Страна Советов», а також численні портрети Марлена Яковича (так звана «Матусяна»), які були виконані в різні часи численними фотохудожниками з різних міст та країв. 

Крім світлин на виставці буде презентовано декілька документальних стрічок про майстра, виконаних студійцями «Веснянки». Ім’я Матуса тісно пов’язано з унікальним кіноцентром «Веснянка» − він заснував його в 1973 році і був до кінця життя його беззмінним художнім керівником. Це єдиний в Україні центр дитячого кіно виховання та один із найстаріших подібних закладів в Європі, який завдяки зусиллям Марлена Яковича активно працював на міжнародному рівні.  

Основним творчим методом М.Я. Матуса є тонкий психологізм, глибока філософічність та природний дитячий наїв. Фотохудожник своїми творами аргументує унікальність фотографії як дійсно єдиного об’єктивного виду мистецтва. В протилежність живописній або графічній історії, де митець або навмисно підкреслює наявність підтексту, або буквально відхиляє можливі алюзії, фотографічні історії Матуса припускають наявність в них чогось такого, що глядач, певно, без фотомайстра ніколи б не зміг роздивитися. Він вважав, що саме такі роботи допоможуть людям більше зрозуміти про себе.

 
Відкриття відбудеться 02 липня 2015 р. о 16:00
Виставка діє по 26 липня 2015 р.
Адреса музею: вул. Шевченка, 21 
Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)
вихідні – понеділок, вівторок
сандень – перша середа місяця
Тел. 744-60-35, 47-33-38
artmuseum.dp.ua