XVI Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «Анимаёвка - 2013»

З 15 по 19 вересня в Могильові пройшов XVI Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів "Анимаёвка - 2013". Цього року на фестиваль було представлено 194 фільми з 27 країн світу, але за рішенням експертної комісії у конкурсній програмі взяв участь 71 фільм. Традиційно в рамках фестивалю пройшов конкурс дитячої анімації "Я не чарівник, я тільки вчуся", в якому брав участь Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр " Веснянка". На фестивалі "Веснянку" представляла делегація на чолі з директором кіноцентру Олександром Івановичем Кучмою. "Веснянка" представила програму анімаційних фільмів, знятих вихованцями кіноцентру в різних техніках і різної тематичної спрямованості. На прохання організаторів фестивалю представники дитячого колективу "Веснянки" Саша Губакова і Лідія Железняк провели для учасників фестивалю майстер-класи з "сипучої" анімації і по "живопису під камерою", поділилися досвідом і дали можливість всім бажаючим тут же втілити теоретичні знання в практику.

 

Оцінювало і обирало кращі фільми експертне журі, до якого увійшли відомі діячі культури та мистецтва: Леонід Носирев, Олександр Ленкін, Дар'я Амелькович, Надія Славова, Лариса Глинська та Віра Кудрявцева-Енгаличева та Марек Ходачінські .

У творчих зустрічах із глядачами взяли участь Юрій Чернов - заслужений діяч мистецтв Росії, народний артист Російської Федерації; Михайло Черняк - заслужений артист Росії, актор і режисер Санкт - Петербурзького державного молодіжного театру на Фонтанці, актор дубляжу, і Григорій Гладков - заслужений діяч мистецтв Російської Федерації, член Спілки композиторів і Спілки кінематографістів Росії .

Мультфільми, створені дітьми, були відзначені 8 дипломами. Малий кришталевий олівець і диплом вручили за фільми "Тому що зима" кіностудії "Пошук" (РФ, Новосибірськ); "Зелена ферма" кіноцентру "Веснянка" (Україна, Дніпропетровськ); "Залізо", дитячої студії "Пошуки щастя" і анімаційної студії "Олівець" ( Білорусь, Могильов); "Гахунго" (Бельгія); "Тигр ненажера" школи анімаційного творчості "Перспектива" (РФ, Ярославль) .

Тепер ми чекаємо представників Білоруської анімаційної студії "Олівець" до нас на Відкритий Всеукраїнський дитячий фестиваль екранних мистецтв "Молоде кіно України", який пройде у Дніпропетровську в жовтні цього року. До зустрічі!

Дивитись фотографії