Комунальний позашкільний навчальний заклад Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр

Наші друзі

Підписатися на статтi

Підпишіться і отримуйте нові статті на свою поштову скриньку.

Введіть свою email адресу:


RSS

Гурток "Ігрове і документальне кіно"

В основу програми гуртка покладено поступове введення учнів у великий світ кіномистецтва.

Мета програми:  засобами кіно розвивати почуття дитини, її образне мислення, усвідомлення дитиною його унікальності у цьому світі та його гармонічне співіснування з природою.

В основу занять гуртка ігрового кіно покладено засвоєння учнями азів ігрової акторської майстерності, опанування складного процесу фото- та кінозйомки, знайомство з історією розвитку вітчизняного та світового кінематографу. Кінцевим результатом роботи є написання сценаріїв, створення авторських ігрових та документальних фільмів, фотовиставки та виставки малюнків.

 

Програма І року навчання розрахована на дітей 9-11 років. У ході занять у гуртку учні знайомляться з улаштуванням фото- та кіноапаратів, правилами роботи з фотореактивами, обробкою фотоплівок.

Особливе значення надається вивченню основного зображального засобу кінематографу - світла (основні види світла, зйомки при штучному та натуральному освітленні).

Протягом всього року діти будуть вивчати основи акторської майстерності (речовий тренінг), створювати етюди на уяву та на увагу, на динаміку руху та інше.

У практичній діяльності діти проводять фотозйомку пейзажу, натюрморту, портрету, трюкову зйомку. Як підсумок роботи – звітова   фотовиставка та зйомка невеликого кіно-етюду.

На заняттях гуртка діти знайомляться з основними етапами розвитку світового кінематографу.

Програма ІІ року навчання розрахована на учнів 11-14 років, які з успіхом опанували програму І року навчання. У цих групах продовжується засвоєння азів акторської майстерності, фото- та кінозйомки. Багато часу приділяється літературній творчості: написанню віршів, оповідань (за особистими спостереженнями та власним досвідом), аналізу літературних творів відомих авторів та аналізу  власних творів, написанню сценаріїв.

Детальне вивчення основних елементів композиції кадру (межі, форми, масштаби зображення, світло та тінь і т.ін.).

Особлива увага приділяється ознайомленню учнів з озвученням фільмів: характером та природою звуку, його класифікацією, а також роботі зі звукотехнікою. Здійснюється створення фонограм до фільмів.

Результат роботи гуртка – створення  фільму: написання сценарію, розкадровка, монтаж та озвучення. На заняттях також діти знайомляться з розвитком вітчизняного кінематографу.

Програма ІІІ року навчання розрахована на учнів 14-18 років. Перше півріччя присвячено хронікально-документальному кіно (характеристика та його особливості, вивчення творчості Дзіги Вєртова та його групи «Киноглаз», підготовка та проведення кінозйомок, зйомок пейзажу, архітектурних споруд, людей, спортивні зйомки). Результатом роботи за рік є створення невеличкого хронікально-документального фільму.

У першому півріччі на заняттях гуртка діти будуть вивчати творчі прийоми кінооператорів, монтаж кінозображення за крупністю  планів, за світлом, за кольором та інше.

Особливу увагу приділено історії українського кіно, знайомству з творчістю О.П. Довженка, з творчістю кінорежисерів світового рівня.

Діти оволодівають азами роботи з кінопроекційною апаратурою. Результатом навчання у ІІ-му півріччі є авторські сценарії, зняті за ними фільми, а також фотовиставки дітей, на яких вони у повній мірі можуть висловити своє сприйняття, своє відношення до оточуючої дійсності.

Останні відеороліки