Методичні посібники

16.05.2022 11
День Європи

День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті.

День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року. Раніше, на європейському рівні, День Європи відзначався 5 травня, але тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування Ради Європи.

Традиції святкування: у цей день проводять освітні заходи про Європейський Союз, культурні та творчі ініціативи, виступають на підтримку європейської інтеграції, відбувається вручення відзнак чи премій.

Завантажити

16.05.2022 10
Калита (випуск 12)

Завантажити

27.04.2022 17
Скоромовки

Скоромовки як малий фольклорний жанр виник давно, як захоплююча гра, не тільки для дітей але й дорослих.

Гра полягала в уміння швидко, чисто і правильно вимовляти найскладніші поєднання.

Скоромовки крім мови розвивають логіку, уяву, удосконалювати пам'ять та увагу дітей.

Завантажити

28.10.2021 54
Проєкт «Моя мала Батьківщина»

Проєкт може бути продовженням вже виконаних: “Козацькі пісні Дніпропетровщини”, “Фольклорно-етнографічна спадщина одного села”, “До народних джерел”, “Фольклор одного села”, “Дитячий фольклор” тощо.

Завантажити

11.10.2021 63
Суцвіття талантів Дніпропетровщини 2021

Суцвіття талантів Дніпропетровщини: Збірник методичних рекомендацій на допомогу керівникам гуртків, методистам, заступникам директорів з методичної роботи комплексних закладів позашкільної освіти Дніпропетровської області. Випуск шістнадцятий. Видання доповнено та перероблено.

Завантажити

06.10.2021 58
Калита 2021

Розраховано на студентів гуманітарних спеціальностей, науковців, викладачів народознавства, учнів, усіх, кого цікавлять проблеми побутування й розвитку української народної культури регіону. У цьому виданні зібрано унікальний матеріал - взірці фольклору, етнографічні записи, здійснені на всій території Дніпропетровської області наприкінці XX- початку XXI. Видання дає змогу ознайомитись з живою народною традицією краю.

До збірки включені фольклорно-етнографічні записи, зібрані у ході обласних фольклорно-етнографічних експедицій "Звичаї, обряди та традиції мого краю».

Завантажити

09.11.2020 76
Суцвіття талантів Дніпропетровщини 2020 (випуск 15)

Суцвіття талантів Дніпропетровщини: Збірник методичних рекомендацій на допомогу керівникам гуртків, методистам, заступникам директорів з методичної роботи комплексних закладів позашкільної освіти Дніпропетровської області. Випуск п’ятнадцятий. Видання доповнено та перероблено.

 

 

Завантажити

05.06.2017 1637
Українські народні прикраси з бісеру (Олена Федорчук)

У книжці  Олени Федорчук вперше досліджено походження та розвиток художніх виробів а бісеру на українських теренах. Найбільшу увагу зосереджено на народних прикрасах з бісеру - самобутньому явищі української культури ХІХ - ХХ столітть. У книзі добре описано технологію виготовлення та комлозиційно-художні особливості цих, свого часу надзвичайно популярних, доповнень народної ноші українців.

Федорчук Олена, Українські народні прикраси з бісеру. - Львів: Свічадо, 2007. - 120 с.

Завантажити

01.12.2014 1089
Как снимают мультфильм

Мультиплікаційні фільми дуже популярні серед кінолюбителів, так як виготовлення їх не пов'язано з подорожами, постановками, інтер'єрами, участю великої кількості людей і т.і. У книзі розповідається, як самому виготовити просту плоску маріонетку, ляльку, зробити багатоплановий верстат та створити рух ляльки на кіноекрані.

Завантажити

01.12.2014 1110
Буклет народної мультстудії «Веснянка»

Короткий опис діяльності народної мультстудії "Веснянка", кадри з мультфільмів та багато іншої цікавої інформації у нашому буклеті.

Завантажити

01.12.2014 1116
Каталог фільмів створених в мульстудії «Веснянка» у 1973-1998 рр.

Каталог з описом фільмів та посиланням на авторів, а також із зазначенням отриманих нагород.

Завантажити

01.12.2014 1532
Мультфильм руками детей

В книзі розкривається досвід педагогічного керівництва мультиплікаційною студією для дітей. Автори - педагоги мультстудії м. Дніпропетровська "Веснянка" - детально розглядають можливості мультиплікації у всесторонньому розвитку та вихованні дітей, особливо в формуванні образного мислення, яке сприяє розвитку творчої активності.

Книга допоможе вчителям, організаторам позакласної та позашкільної роботи в організації та осмисленні педагогічної діяльності.

Красный Ю.Е., Курдюкова Л.И. Мультфильм руками детей: Кн. для учителя.-М.:Просвещение, 1990.-176 с.

Завантажити