Інформація про презентацію збірника творчих робіт юних літераторів, художників,композиторів „Собори наших душ” (випуск 16)

 Презентація збірника творчих робіт юних

літераторів, художників,композиторів    

„Собори наших душ”  (випуск 16)

 

13 грудня  2014 року в приміщенні комунального комплексного позашкільного навчального закладу „Будинок учителя”  Дніпропетровської міської ради відбувся традиційний обласний захід  -  презентація 16-го випуску збірника „Собори наших душ”, який присвячено 200-річчю від дня народження  Тараса Григоровича Шевченка.

Організатор презентації – комунальний позашкільний навчальний заклад „Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр „Веснянка”  Дніпропетровської обласної ради”.

          Збірник „Собори   наших   душ”   надрукований  видавництвом „Ліра”  на замовлення департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації і підготовлений до друку обласним дитячо-юнацьким кіноцентром „Веснянка”.

 У передмові до читачів звернувся народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, директор Дніпропетровського театру одного актора  „Крик”  Михайло Васильович Мельник, який поділився своїми роздумами про місію кожного з нас від народження, про Талант, про Юність, на яку покладаються великі надії:

 

    (Завантажити фото)

 „Мені тринадцятий минало, я пас ягнята за селом…” - так писав Тарас Шевченко про своє дитинство, і певно в свої тринадцять літ Тарасик і його оточення уявити собі не могли майбутню славу, яка простягнеться на віки.

Жодна людина не може передбачити своє майбутнє. І тільки Творець знає справжню місію кожного з нас від народження. Тому так важливо нам, старшим, розпізнати талант у дитині та вчасно погладити по голівці того, хто прийшов у наш світ прямо від Бога, бо дитина ще пам’ятає, для чого Господь прислав її сюди, де так багато несправедливості та лукавства. Тому юність нетерпима до неправди, тому вона так хоче змінити цей світ…

Ми, дорослі, шукаємо в юних очах відповідь на вічні питання: „Хто ми, для чого ми на цій благословенній землі – щоб знищити її чи зробити раєм? ”.

Якщо юність не врятує цей світ від загибелі – тоді ніхто не зможе його врятувати.

Тому всі надії я покладаю на них, юних і справжніх!

Хтось сіє в наші душі золоте насіння, - хто знає, що з нього проросте.

Цілую Ваші живі серця, з повагою народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка,  Михайло Мельник”.

Збірник „Собори наших душ” представляє творчість юних літераторів, художників і композиторів, переможців і учасників обласних конкурсів „Собори наших душ”, присвячених 200-й річниці від дня народження Великого  Кобзаря.  

Збірник  складають 3 частини: творчість юних літераторів, творчість юних художників і творчість юних композиторів, які представляють 96 авторів, з яких 62 чол. – юні літератори, 18 чол. – юні художники-графіки,  16 чол. – юні композитори.

У презентації взяли участь співавтори збірника, педагоги, батьки.  

Учасників презентації привітали почесні гості: 

- директор Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру „Веснянка» Олександр Іванович Кучма,

- член Національної Спілки письменників України письменник Володимир Антонович Луценко,  

- член Національної Спілки композиторів України, музичний редактор збірника „Собори наших душ”   Олександр Миколайович Нежигай. 

 Почесними гостями свята були також:

 - член Національної Спілки письменників України, літературний редактор збірника  поет Григорій Миколайович Гарченко;  

 - директор комунального комплексного позашкільного навчального закладу „Будинок учителя” Дніпропетровської міської ради Тетяна Іванівна Здор.

На презентації були оприлюднені поетичні, музичні твори співавторів збірника, продемонстровані на екрані графічні роботи юних художників і відеофільм «Живим та ненародженим» Highlights multimedia production і зразкового художнього колективу театральна студія «Лицедії» м. Кривого Рогу (керівник Л.М.Мотрюк).

 Після презентації відбулось урочисте вручення збірників „Собори наших душ” (випуск 16) всім його співавторам, творчі зустрічі і фотографування з почесними гостями.

По завершенні свята було покладено квіти до пам’ятника молодому Т.Г.Шевченку.    

 

 

 Директор КПНЗ  

„ДОДЮК  „Веснянка” ДОР”                                                                   О.І.КУЧМА