ІНФОРМАЦІЯ про проведення майстер-класу з народної ляльки (тряпчаної та глиняної)

ІНФОРМАЦІЯ

про проведення майстер-класу з

народної ляльки (тряпчаної та глиняної)

 

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 06.05.2015 № 331/0/212-15 „Про проведення майстер-класу з народної ляльки для керівників гуртків багатопрофільних навчальних закладів освіти” з метою удосконалення досвіду роботи керівників гуртків, підтримки та популяризації виготовлення народної ляльки серед учнівської молоді.

7 травня 2015 року комунальний позашкільний навчальний заклад „Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр „Веснянка” Дніпропетровської обласної ради” за адресою: вул. Харківська, 3 провів майстер-клас з народної ляльки (тряпчаної і глиняної).

Майстер-клас з тряпчаної ляльки проводила Родкіна О.Д. – народний майстр з вишивки і народної ляльки; з глиняної ляльки проводила                    Худолій О.Б. – народний майстер.

На майстер-класах були присутні 47 керівників гуртків з 5 міст та 14 сільських районів.

Визначалось, що вивчаючи ляльку, ми глибше пізнаємо себе, поглиблюємо особливо  знання з історії, етнографії, фольклористики.

 

(Завантажити фото)


В українців ігри з ляльками значно поширювались оскільки передбачали появу нового члена родини. Дитина, відтворюючи родинні та суспільні стосунки, готувалась до своїх майбутніх занять та обов’язків. Ці ігри виховували родинні почуття у дитини, готували її до відповідальності, пошани до батьків, виконання громадських обов’язків.

Таким чином, народні ляльки, художньо-функціональні особливості яких формувалися під впливом естетичних смаків, світоглядних уявлень та виховних ідеалів, означуються іконографічними типами – з хрестом на обличчі; із зазначеними рисами обличчя; з умовним або детальним трактуванням одягу.

Ляльки є з м’якою (тканина), твердою (глина, дерево) або комбінованою внутрішньою основою. Загальні риси ляльки, як речі рукотворної, позначені виконавською майстерністю авторів. Вона, виготовлена власноруч, буде єдиною і неповторною, стане вірним оберегом вашої оселі.

На майстер-класі були видані методичні рекомендації на тему: „Народна  лялька – оберіг українського народу”, складена заступником директора з методичної роботи Хоменко О.М.

 

 

 

Директор кіноцентру                                           О.І.КУЧМА