ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки конкурсу декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтв „Знай і люби свій край” у 2016 році

ІНФОРМАЦІЯ

про проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки конкурсу 

декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтв 

„Знай і люби свій край” у 2016 році

 

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року № 641 „Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах”, наказудепартаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11березня 2016 року № 167/0/212/16„Проорганізацію та проведення І (міських/районних) та ІІ (обласного) етапів Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтв „Знай і люби свій край” у 2016 році”, з метою виявлення, підтримки обдарованих та талановитих дітей та учнівської молоді, популяризації їх творчості з декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтв у гуртках декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтв та підведення підсумків роботи гуртків цих напрямків.


26 березня 2016 року у приміщенні Палацу дітей та юнацтва                           м. Дніпропетровська відбувся обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтв „Знай і люби свій край” (далі – Виставка-конкурс).

Культуру України неможливо уявити собі без народного мистецтва, обрядів, традицій, історії і підростаюче покоління залучаючись до вивчення усної народної творчості, музичного фольклору, народного мистецтва, засвоює систему понять і уявлень про етнокультурне середовище, тим самим забезпечує збереження і примноження культури власного народу.

Цього року обласна Виставка-конкурс „Знай і люби свій край” представлена багаточисельними, традиційними роботами з народної вишивки, витинанки, декоративного та петриківського розпису, бісероплетіння, соломо- та лозоплетіння, художньої кераміки та гончарства, писанкарства,  графіки та живопису, технічно, а найголовніше – з любов’ю, виконаними талановитими юними майстрами віком від 10 до 18 років майже з усіх регіонів Дніпропетровщини.

Оцінювало роботи юних обдарувань два професійних журі. до складу яких увійшли провідні фахівці у номінації „Декоративно-вжиткове мистецтво” таномінації „Образотворче мистецтво”:

Члени журі  зазначили, що такі заходи дають незабутні враження, поглиблюють знання дітей та молоді з історії, народних обрядів та традицій, з народного мистецтва, вчать мудрості, любові до культурної спадщини Дніпропетровської області і всієї України, а також відзначені роботи переможців: на Виставці-конкурсі відповідають традиційним сюжетам, узагальненим формам, образному строю та первинному творчому задуму і індивідуальності кожного автора.

На обласній Виставці-конкурсі особисто взяли участь більш ніж 250 представників позашкільних навчальних закладів області з 13 міст та 20 сільських районів, окрім Криворізького та Нікопольського районів області.

На обласній Виставці-конкурсі були представлені 2053 експонати                 976 авторів, переможцями визнано 519 юних майстрів.

Програмою виставки-конкурсу було передбачено особисту першість у кожному розділі номінацій. Вибірково найкращі роботи переможців Виставки-конкурсу будуть направлені на Всеукраїнську виставку-конкурс до Українського державного центру позашкільної освіти (м. Київ) у травні. 

 З робіт переможців у цьому році буде сформована обласна виставка „З Україною в серці”, яка буде експонуватися в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького                                              (м. Дніпропетровськ,вул. Дмитра Донцова, 16). 

Цього року обласний етап Виставки-конкурсу привернув увагу засобів масової інформації на заході були присутні представники TV каналів 9, 11, 27, 51. Тож традиційні народні промисли та декоративно-вжиткове мистецтво живуть і розвиваються, бо мистецтво, народжене народом, завжди геніальне, зберігає в собі величезну творчу енергію впливу на індивідуальність і завжди є прикладом надихаючої сили справжньої творчості.

 

 

 

 

Заступник директора 

з методичної роботи   О.М.ХОМЕНКО