Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу “Знай і люби свій рідний край” у 2019 році

 

ПРЕС-АНОНС

проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового і образотворчого  мистецтва

“Знай і люби свій рідний край” у 2019 році

 

м. Дніпро

вул. Набережна Перемоги, 5 

23 березня 2019 року

 

З метою вдосконалення національно-патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення учнівської молоді до активної громадянської позиції, до вивчення історичної та культурної спадщини нашого народу, підтримки обдарованих та талановитих дітей, популяризації їх творчості з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, підведення підсумків роботи гуртків цих напрямів 23 березня 2019 року у приміщенні Палацу дітей та юнацтва (м. Дніпро, вул. Набережна перемоги,5) відбудеться обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Знай і люби свій рідний край” (далі Виставка-конкурс).

Організаторами Виставки-конкурсу є департамент освіти і науки облдержадміністрації та комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка” Дніпропетровської обласної ради”. Символічно, що саме 23 березня – Всеукраїнський день аматорів народного мистецтва.

У цьому році будуть представлені роботи: 

у номінації декоративно-ужиткового мистецтва:

- з паперопластики;

- різблення по дереву;

- килимарства;

- вишивки стрічками; в’язання гачком та спицями;

- народна лялька (тряпчана, солом’яна, глиняна, дерев’яна);

- вироби зі шкіри, валяння, батик;

- писанкарства;

у номінації – образотворче мистецтво:

- з графіки та живопису.

 

Одним з основних напрямів діяльності держави є політика у сфері національно-патріотичного виховання. Сьогодення вимагає необхідність пошуку ефективних технологій виховання особистості, шляхом його здійснення етнокультурними засобами.

У сфері етнокультурного виховання одним з ефективних засобів є залучення дітей  та учнівської молоді до занять декоративно-ужитковим мистецтвом, вивчення, засвоєння і трансляція української традиційної народної культури як суспільно-історичного явища, у якому відбивається світогляд, морально-етичні і естетичні цінності українського народу. 

Культуру України неможливо уявити без народного мистецтва, обрядів, традицій, історії. Підростаюче покоління , залучаючись до вивчення усної народної творчості, музичного фольклору , народного мистецтва та ін., засвоює систему понять і уявлень про етнокультурне середовище, тим самим забезпечує і примноження культури власного народу.

Програмою Виставки-конкурсу передбачено особисту першість у кожному розділі номінацій.  

У Виставці-конкурсі приймають участь юні обдарування від 10 до 18 років Дніпропетровщини.

Оцінювати роботи юних талантів буде два професійних журі, до складу яких увійшли провідні фахівці. 

У номінації “Декоративно-ужиткове мистецтво”:

Марфобудінова Марія Михайлівна – провідний методист групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та навчання молоді Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара, фольклорист;

Карпович Вікторія Євгенівна – методист групи аналізу з гуманітарної освіти та навчання молоді Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара, музикознавець;

Датченко Юлія Валентинівна – кандидат філологічних наук, доцент Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара, народний майстер з витинанки і писанкарства;

Галацька  Валентина Леонідівна – кандидат філологічних наук, доцент, докторант Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара.

 

У номінації “Образотворче мистецтво”:

Труш Ігор Борисович – науковий співробітник художнього музею, мистецтвознавець, голова журі;

Кольцова Світлана Михайлівна – художній керівник комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка” Дніпропетровської обласної ради” ;

Ямпольська Ольга Олександрівна – викладач Придніпровської державної академії будівництва та архітектури;

Філінська Світлана Павлівна – мистецтвознавець.

 

Найкращі роботи переможців Виставки-конкурсу будуть направлені на Всеукраїнську виставку-конкурс до Українського державного центру позашкільної освіти (м. Київ).

 

Обласна виставка-конкурс представлена багаточисельними традиційними, технічно виконаними роботами. І найголовніше – залишає незабутні враження, поглиблює знання дітей та молоді з історії народних обрядів та традицій, народного мистецтва, вчить мудрості, любові до культурної спадщини нашої  неповторної Дніпропетровщини та рідної України.