ПРЕС-АНОНС до проведення науково-практичної конференції “Нематеріальна та матеріальна спадщина людства-унікальні фольклорно-етнографічні здобутки Дніпропетровщини”

 

ПРЕС-АНОНС

до проведення науково-практичної конференції “Нематеріальна та матеріальна спадщина людства-унікальні фольклорно-етнографічні здобутки Дніпропетровщини” 

 

З метою вдосконалення національно-патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення учнівської молоді до активної громадянської позиції, до вивчення історичної та культурної спадщини нашого народу, з обміну досвідом роботи за допомогою різноманітних форм та методів пошукової, дослідницької та масової роботи комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка” Дніпропетровської обласної ради” проводить науково-практичну конференцію “Нематеріальна та матеріальна спадщина людства-унікальні фольклорно-етнографічні здобутки Дніпропетровщини” .

На конференцію запрошені члени районних та міських оргкомітетів по проведенню обласних фольклорно-етнографічних експедицій “Звичаї, обряди та традиції мого краю”, “До народних джерел”, вчителі української мови та літератури, історії України, народознавства, керівники пошукових груп, керівники музеїв, світлиць, переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості-номінація “Історія України та державотворення”, юні пошуковці-дослідники, керівники гуртків, представники управлінь та відділів освіти і науки з міст та районів області, директори та заступники директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Результативною формою виховання є виховання на основі етнопедагогіки з урахуванням українських народних та історичних традицій. З 1998 року щорічно у області проводиться фольклорно-етнографічні експедиції “Звичаї, обряди та традиції мого краю” та “До народних джерел”. З метою надання методичної допомоги керівникам міських та районних оргкомітетів щорічно комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка” Дніпропетровської обласної ради” проводить семінар-практикум.

Слід відзначити, що вже 19 років привертають увагу фахівців (етнографів, фольклористів, працівників музеїв, мистецтвознавців, вчителів та учнів) обласні фольклорно-етнографічні експедиції “Звичаї, обряди та традиції мого краю” та “До народних джерел”, й сприяють активізації збирання автентичного фольклору, справжніх пам’яток народного мистецтва, залученню учнів до вивчення надбань духовної спадщини Дніпропетровської області. За результатами експедицій видається збірка фольклорно-етнографічних матеріалів області “Калита” (12 вип.).

На розгляд комісії щорічно надаються різноманітні матеріали, а саме: обряди народного календаря, фрагменти сімейної обрядовості, обряди та звичаї пов’язані з рушником, хлібом, вінком, традиційним народним одягом, лялькою, дитячі ігри, прикмети, прислів’я, приказки, загадки, оповідки про нечисту силу, вечорниці, ворожіння, замовлення, народні казки, легенди, колядки, щедрівки, гуморески, частівки, описи народної іграшки, будівництво хати, копання криниці, виготовлення полотна, килимів, вишивки та їх майстри, у цьому році багато представлено пісень, зокрема козацьких, в зв’язку з проектом “Козацькі пісні Дніпропетровщини”.

У ході експедиції та при  підведенні підсумків у регіонах області проводилися заходи по етнокультурному та громадянському вихованню: свята, фестивалі, науково-практичні конференції, екскурсії, майстер-класи у яких приймали участь біля 25 тисяч учнів області.

На конференції відбудеться нагородження переможців у обласній фольклорно-етнографічній експедиції “Звичаї, обряди та традиції мого краю”. Активні учасники та переможці обласної фольклорно-етнографічної експедиції “Звичаї, обряди та традиції мого краю” обміняються досвідом роботи у напрямку національно-патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління.

 

Заступник директора з методичної роботи                                                                 О.М.ХОМЕНКО