ПРЕС-АНОНС обласного дитячо-юнацького фестивалю українського фольклору “Дніпровий зорепад”

ПРЕС-АНОНС

обласного дитячо-юнацького фестивалю

українського фольклору “Дніпровий зорепад”

 

12 травня 2016 року о 10:00 у приміщенні комунального закладу культури ,,Культурно-дозвіллєвий центр ,,Кайдацький” Дніпропетровської міської ради” відбудеться відкриття обласного дитячо-юнацького фестивалю українського фольклору “Дніпровий зорепад”.

Організатори фольклорного фестивалю: департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка” Дніпропетровської обласної ради”, при підтримці  відділів освіти і науки області.

За умовами фестивалю увага учасників звернена на регіональні особливості весняно-літніх обрядодій.

З глибини віків дійшли до нас звичаї весняно-літнього календарного циклу з обрядовими іграми, величальними піснями, танцями, закличками, вкладаючи у слово й дію магічний зміст, щиро вірячи, що висловлене втілиться найкращим чином у житті.

Весну зустрічали радісно і пишно – з іграми, піснями, танцями. У цих піснях наше коріння, краса, талант і мудрість нашого народу.

 

Довгоочікувана пора року – весна. Її чекають усі – і людина, й птахи і звірі, й рослини. Здавна народ зустрічав весну особливим настроєм, адже його хліборобська душа була надзвичайно чутливою до всього живого. Обряди були “повернуті обличчям” до землі-годувальниці. Тож потрібно ці обряди  вивчати, берегти, співати і весну закликати.

Дитячо-юнацькі фольклорні колективи – це яскраве свідчення того, що діти продовжують багаті духовні традиції наших пращурів.

Дитячо-юнацький фестиваль українського фольклору “Дніпровий зорепад” був започаткований у 1999 році  з метою відродження та розвитку дитячого фольклору, пропаганди народної творчості, свят і обрядів, залучення широкої громадськості.

Проведення обласного дитячо-юнацького фестивалю покликане сприяти виявленню фольклорних колективів та продемонструвати розмаїття творчих здобутків, регіональні особливості фольклору.

Фестивалі проводилися на базі Верхньодніпровського, Дніпропетровського, Солонянського, Софіївського районів у області у                        м. Дніпропетровську це огляд дитячих фольклорних колективів, це й конкурс обрядових страв, це й виставка-ярмарок традиційних народних промислів, все це й є фольклорне свято.

Досвідчені члени журі оцінюють виступи дитячих фольклорних колективів.

Фестиваль заслуговує на увагу підростаючого покоління, широкої громадськості, меценатів, спонсорів, справжніх цінителів народного мистецтва.

 

 

Заступник директора

КПНЗ “ДОДЮК “Веснянка” ДОР”                                          О.М.ХОМЕНКО