Світла пам'ять про Марлена Яковича Матуса, як прекрасну Людину, назавжди збережеться у наших серцях

24 квітня 2014 року після тяжкої хвороби на 75 році пішов від нас  Марлен Якович Матус, художній керівник і засновник відомого далеко за межами України позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка».

Пішов з життя талановитий педагог, який більше 50 років свого життя віддав формуванню духовної культури підростаючого покоління і вихованню у дітей почуття прекрасного, який започаткував багато добрих справ для естетичного розвитку дітей багатьох країн світу.

 У дитячо-юнацькому кіноцентрі «Веснянка» Марлен Якович був єдиним і незмінним художнім керівником, відданим творчим наставником педагогів і дітей. Багато сил він віддавав організації дитячої кінотворчості в області, розвитку творчо обдарованих дітей, активній пропаганді дитячого образотворчого мистецтва,  проведенню  обласних виставок дитячого малюнка і конкурсів юних художників. За його активної участі  набули популярності Всеукраїнський кінофестиваль «Молоде кіно України» та обласний дитячо-юнацький фестиваль екранних мистецтв  «Дніпровські погостини». Серйозну увагу він приділяв підготовці обласних конкурсних програм мультиплікаційних фільмів для участі у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах і фестивалях, і це завдяки його особистим зусиллям фільми юних аматорів «Веснянки» відомі у різних країнах світу. За 40 років вихованці «Веснянки» отримали більш ніж 100 тільки міжнародних нагород, серед яких 2 «Гран-прі» у Парижі, а у 2013 році - «Гран-прі» на Всеукраїнському кінофестивалі «Молоде кіно України».

Ініціативний, енергійний творчий керівник, М.Я. Матус був людиною широкого світогляду, ерудованою, начитаною, з якою завжди було цікаво спілкуватися, у якої завжди можна було попросити і отримати пораду і допомогу.

 Марлен Якович - дійсний член Національної Спілки фотохудожників України, фундатор Дніпропетровської школи фотографії,  голова фотоклубу «Дніпро», учасник багатьох Міжнародних, Всеукраїнських, обласних фотоконкурсів, фестивалів, виставок; його фототворчість відзначена   медалями, дипломами.   

     За багаторічну плідну працю на педагогічній ниві М.Я.Матус нагороджений  Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, знаками «Відмінник освіти СРСР», «Відмінник освіти УРСР», «Відмінник освіти України», «Софія Русова», регіональною медаллю «За высокий вклад в развитие Днепропетровской области», грамотами і подяками департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Через все своє життя він проніс високе почуття Любові до людей, до  дітей, був невтомним пропагандистом-гуманістом високого мистецтва і культури, борцем за торжество ідеалів  Краси і Добра.  

Господь обдарував Марлена Яковича  Матуса  чудовими  талантами! Людина не просто з Божою іскрою, а з яскравим полум’ям. І у Святі дні покликаний. Це теж обранцям Божим…

Скорбота наша велика через непоправну втрату.

Світла пам'ять про Марлена Яковича  Матуса, як прекрасну Людину, назавжди збережеться у наших серцях.  

                                                                       Колеги, співробітники, батьки, вихованці «Веснянки»

 

Документальний фільм, присвячений художньому керівникові кіноцентру "Веснянка" Марлену Матус (11.07.1939-24.04.2014).
Автор і режисер - Солдатенко Галина.